Koolist

Kehra Kunstidekooli laul

55 aastaseks saanud Kehra Kunstidekool on laste ja noorte huvitegevuse keskuseks Anija vallas.

Koolis õpib 1. oktoobri 2018.a seisuga 198 õpilast.

Muusika ja kunsti põhiõppe ning huviõppe kõrval töötab alates 1. oktoobrist ettevalmistusklass (6-7 aastased) nii muusikas kui ka kunstis (2 rühma) ning eksperimentaalklass (5-6 aastased) – kokku 34 õpilast. Jätkuvalt tegutseb ka Heli laulustuudio (alates 3. eluaastast). Sellest sügisest toimuvad laulustuudio tunnid ka Alavere lasteais. Kokku saab lauluõpetust 9 rühmas 77 last.

Kehra Kunstidekoolis on võimalik õppida kõiki populaarsemaid pille : klaverit, akordionit, viiulit, flööti, plokkflööti, vaskpuhkpille (trompet, tromboon, eufoonium), kitarri, kannelt , plaatpille. Peale selle on võimalik õppida ka soololaulu eriala.

Eriliselt populaarsed õpilaste ja lastevanemate seas on plaatpillid. Koolis tegutseb juba üle 15. aasta ainulaadne plaatpillide ansambel Xilofono. Tänaseks päevaks on lisaks põhikoosseisule lisandunud kolm nooremat rühma.

Lisaks plaatpillidele on koolis viiuldajate ansambel, puhkpilli kvartett, akordionistide ansambel, teised erinevate kooslustega väiksemad ansamblid.

2016 a. sügisest on elavnenud täiskasvanute koolitus. Muusikaosakonnas õpib 4 pilliõpilast (2 akordionit,kitarr, klaver)

2015 aastast on populaarne koolis tegutsev täiskasvanute maalikool ja keraamikaring, keda juhendab õpetaja Mare Villemsoo.